اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه با خرید خانه یکی از راحت ترین روش های گرفتن اقامت ترکیه به شمار می رود. بنابراین با خرید ملک در ازمیر به سادگی در این کشور مستقر شوید.

اقامت ترکیه با خرید ملک چیست؟

طبق قوانین ترکیه ، هر تبعه خارجی می تواند با خرید ملک در ترکیه درخواست اقامت ترکیه را بدهد و تا زمانی که خانه خریداری شده متعلق به متقاضی باشد این اقامت تمدید می شود.

درگذشته دولت ترکیه به صورت متقابل به اتباع خارجی که کشور آنها اجازه خرید ملک به شهروندان ترکیه را نمی‌دهند، اجازه خرید ملک در ترکیه را نمی‌داد .

درحال حاضر دولت ترکیه برای تشویق بیشتر سرمایه گذاران خارجی به خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در پروژه‌های ساختمانی ، این قانون را به صورت یکطرفه لغو کرده است .


در نظر داشته باشید که علاوه بر مزایای متعدد این روش که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، با داشتن این اقامت شما می توانید برای سایر روش های مهاجرتی ، از طریق سفارتخانه های آن کشورها در ترکیه (خصوصاً کشورهای اروپایی) به مراتب سریعتر و راحتتر اقدام کنید.

شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید خانه چیست؟

برای این کار ابتدا باید به ترکیه سفر کرده و از ملک های مختلف بازدید کنید تا ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پس از خرید ملک و انتقال سند به نام خود ، می توانید از اداره مهاجرت ترکیه (Göç İdaresi) ، برای دریافت اقامت درخواست وقت ملاقات (Randevu) کنید و در زمان مشخص شده با در دست داشتن مدارک لازم به این اداره مراجعه و اقامت دو ساله خود را دریافت کنید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه؟

محدودیت قانونی در مورد حداقل سرمایه خرید ملک در ترکیه وجود ندارد.

اما باید بدانید که برای خرید خانه در ترکیه به چه مقدار پول نیاز دارید.

با خرید ملک به هر مبلغی می توانید در ترکیه اجازه اقامت بگیرید.

بنا به سلیقه خود می توانید ملک مورد نظر خود را در هر شهر ترکیه انتخاب کنید.

اگر شما شهرهای مدرن ، بزرگ و پرجمعیت را دوست دارید، خرید ملک در شهرهایی نظیر خرید ملک در استانبول ، آنکارا و ازمیر مناسب شماست.ر

اگر دوستدار طبیعت و فضای سرسبز هستید و همچنین قصد خرید خانه ارزان قیمت در ترکیه را دارید ، شهرهایی نظیر آنتالیا، آنالیا و مارماریس را به شما پیشنهاد می کنیم.

اقامت ترکیه با خرید ملک چه مزایایی دارد؟

اقامت ترکیه با خرید ملک به شما شماره ملی اتباع خارجی ( کیملیک ) دریافت کرده که با استفاده از این شماره ملی امکان افتتاح حساب بانکی در ترکیه ، ثبت نام در مدارس دولتی و خصوصی ، امکان به جریان انداختن پرونده ها در ادارات و سازمانهای دولتی ، ثبت شرکت و فعالیتهای سرمایه گذاری ، امکان استفاده از تسهیلات بانکی و تقریبا کلیه مواردی که یک شهروند ترک از آن استفاده میکند برخوردار میشوید

آیا با خرید یک ملک در ترکیه ، به اعضای خانواده فرد متقاضی نیز اقامت ترکیه داده می شود؟

بله. با خرید ملک در ترکیه می توانید برای خود ، همسر و تمام فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت ترکیه را دریافت کنید.

اگر شما دارای فرزند بالای ۱۸ سال هستید ، باید به نام آنها املاک جدا خریداری کنید و از آن طریق برای اقامت ترکیه اقدام کنید.

آیا ملک خریداری شده در ترکیه را می توان اجاره داد؟

بله. با توجه به اینکه نرخ اجاره خانه در ترکیه در مقایسه با ایران به نسبت بالاتر است و همچنین سرمایه شما در یک اقتصاد پویا و رو به رشد به ملک تبدیل شده است ، میتوان گفت که یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری و کسب درآمد، خریدن و اجاره دادن ملک در ترکیه است.

 

این پست چه قدر برایتان مفید بود؟
[Total: 7 Average: 5]
پیشنهاد مطالعه
با خرید ملک به چه مبلغی می‌تونیم اقامت ترکیه را بگیریم؟

Comments

  1. سلام ایا با خرید ملک ارزان واخذ اقامت موقت . میشود با افزایش سرمایه میتوان پاسپورت گرفت

    1. با قانون فعلی بله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts

مقایسه

شروع گفت و گو
تماس با ما
درود
نیاز به کمک دارید؟

Enter your keyword